Naprawianie Excela

Jak na porządną aplikację Microsoftu przystało również i Excel od czasu do czasu zaczyna się dziwnie zachowywać. To, co wcześniej działało bez problemu, teraz zaczyna chwilami fiksować, zmieniają się ustawienia czy też przestają działać niektóre formanty. Czy to oznaka, że trzeba przeinstalować Office, tracąc przy okazji wszystkie swoje ulubione ustawienia? Niekoniecznie, można spróbować innej opcji. Zalecana przez Microsoft, sprawdzana w praktyce i bardzo często skuteczna – naprawa aplikacji.

W Panelu Sterowania wybieramy Programy i funkcje, a następnie na liście zainstalowanych programów odszukujemy Microsoft Office.

Klikamy prawym przyciskiem myszy i z menu podręcznego wybieramy opcję Napraw. Jeżeli nie ma tej opcji (tak jak u mnie), to wybieramy opcję Zmień i zaznaczamy Napraw w oknie kreatora:

Taka naprawa trwa od kilku do kilkunastu minut i wymaga ponownego uruchomienia komputera. Sprawdziłam w praktyce – to działa. I to nie tylko na Excela, ale na wszystkie programy wchodzące w skład pakietu Office.


 

 

Zostaw komentarz